Aktualności

Młodzi szczypiorniści rozegrali dwa turnieje

Dobiegł końca Zamojski Festiwal Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się we wrześniu w halach sportowych Zamościa. W ramach festiwalu zostały rozegrane dwa turnieje piłki ręcznej.

Pierwszy z nich - Turniej Piłki Ręcznej Chłopców "O Buławę Hetmańską" przeprowadzono w dniach 9-11 wrzesień 2016 roku. O tytułową buławę rywalizowały zespoły w kategorii wiekowej młodzik oraz junior.

Najlepszą drużyną młodzików została Kadra Województwa Lubelskiego. Kolejne miejsca na podium zajęły MKS Padwa Zamość (miejsce II) oraz zespół piłkarzy ręcznych z Łucka (miejsce III). Najlepszym bramkarzem turnieju młodzików został Jakub Kościk (Kadra Woj. Lubelskiego). Kolejne wyróżnienia indywidualne zdobyli: Roman Patiuk (Łuck) - najlepszy zawodnik oraz Łukasz Pawlonka (Kadra Woj. Lubelskiego) - król strzelców.

W kategorii wiekowej junior triumfowały drużyny zamojskiej Padwy, które zajęły pierwszy i trzeci stopień podium. Na miejscu drugim uplasował się KS Unia Lublin. Nagrody indywidualne przyznano dla: Konrada Lendera (KS Unia Lublin) - najlepszy bramkarz), Krzysztofa Bigosa (MKS Padwa I Zamość) - najlepszy zawodnik oraz Jakuba Kozyrskiego (MKS Padwa II Zamość) - król strzelców.

W dniach 16-18 wrzesień roku rozegrano Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych "Zamość CUP - 2016". Rozgrywkom juniorów młodszych towarzyszyły zmagania piłkarzy ręcznych ze szkół podstawowych.

W kategorii junior młodszy najlepsze okazały się drużyny gości. Miejsce pierwsze oraz drugie na podium wywalczyły zespoły KS VIVE Tauron Kielce, zaś miejsce trzecie zespół z Podkarpacia - SPR Stal Mielec. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Miłosza Wałacha z KS VIVE TAURON II Kiece. Królem strzelców został Adam Latko z UKS Czwórka Libiąż, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Syska z KS VIVE TAURON I Kielce.

W kategorii dzieci szkół podstawowych zwyciężył zespół z Lublina. Miejsce drugie zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łabuniach, zaś na miejscu trzecim znalazła się Szkoła Podstawowa Nr 2 z Zamościa.

Organizatorem Zamojskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Chłopców był Międzyszkolny Klub Sportowy "Padwa" w Zamościu.

Realizacja zadania była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Zamość oraz Województwa Lubelskiego.

dodano: 2016-10-20