Aktualności

Jest awans!!!

Jest awans!!!

Co jeszcze przed kilkoma dniami wydawało się być w sferze marzeń, stało się faktem. Po dramatycznym, ale zwycięskim meczu z CHKS Łódź awansowaliśmy do 1/8 MP juniorów!

Niedzielne starcie z łodzianami w Ostrowie Wielkopolskim miało zadecydować kto, oprócz Kusego Szczecin, awansuje do grona szesnastu najlepszych drużyn juniorskich w Polsce.

Spotkanie było niezwykle zacięte. Na sześć minut przed końcem prowadziliśmy dwoma bramkami, ale rywale doprowadzili do remisu. Co więcej, zdecydowali się na wysoką obronę z dwoma wysuniętymi zawodnikami, aby odciąć od podań Piotra Styka i Tomasza Sałacha, naszych najgroźniejszych strzelców.

W regulaminowym czasie gry padł remis 24:24 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Podobnie jak w meczu z Ostrovią zamościanie wykazali się stalowymi nerwami. Ostatecznie wygrali 28:26.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało się nam przejść dalej - mówi trener Tomasz Czerwonka. - Nie było nam łatwo, ponieważ nie mogłem skorzystać z usług chorego Krzyśka Maroszka. To dla nas wielki sukces i za dwa tygodnie jedziemy do Płocka bić się o awans do ćwierćfinału - dodał szkoleniowiec.

Rywalami zamościan będą prawdopodobnie Wisła Płock, Śląsk Wrocław i Unia Lublin.

dodano: 2017-02-04
autor: red.