Aktualności

Wygrana z Glorią

Wygrana z Glorią

Trwa dobra passa zespołu MKS Padwa Zamość. Po sobotnim emocjonującym spotkaniu zakończonym remisem z drugim zespołem Azotów Puławy szczypiorniści Padwy Zamość wygrali z MKKS Gloria Katowice (40:39).

Dwa punkty jakie zamojski zespół przywiózł z Górnego Śląska nie należały do łatwych. Nasi zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek a do Katowic z różnych względów nie pojechali: najlepszy strzelec zespołu - Szymon Fugiel, Piotr Gałaszkiewicz, Karol Nowicki oraz Michał Mróz.

Z drugiej zaś strony plasująca się na przedostatnim miejscu tabeli Gloria Katowice w swoim ostatnim meczu ligowym sprawiła prawdziwą niespodziankę pokonując w Krakowie zajmujący wysoką pozycję w tabeli zespół Krakowiaka.

Pierwsza połowa spotkania należała do zespołu MKS Padwa Zamość. W 30 minucie przewaga zamojskich szczypiornistów wynosiła już 6 bramek (23:17). Po zmianie stron przewaga Padwy zaczęła stopniowo maleć i w 50 min. meczu gospodarzom udało się zremisować 32:32.

Ostatnie minuty spotkania należały do wyjątkowo nerwowych. W 60 minucie Gloria Katowice po raz kolejny doprowadziła do remisu. W ostatnich sekundach meczu decydującą bramkę zdobył Paweł Maciocha ustalając wynik spotkania na 40:39 dla zespołu Padwy.

MKKA GLORIA Katowice - MKS PADWA Zamość 39:40 (17:23)
Padwa: Bąk, Wnuk, Adamczuk - 5, Sałach - 3, Romńczuk - 1, Maciocha - 5, Styk - 6, Pieczykolan - 3, Maroszek - 9, Wańkowicz - 2, Samoszczuk - 4, Kozyrski - 2

dodano: 2017-03-03
autor: red.