Aktualności

16 drużyn w drugiej lidze

16 drużyn w drugiej lidze

Nadchodzący sezon drugiej ligi piłkarzy ręcznych zapowiada się niezwykle ciekawie z racji większej ilości drużyn. Do rywalizacji zgłosiło się 16 ekip, o cztery więcej niż miało to miejsce w sezonie 2016/2017.

Jak informuje kielecki dziennik "Echo Dnia" losowanie terminarza rozgrywek odbędzie się 23 sierpnia, natomiast start rozgrywek przewidziano na koniec września.

Chęć udziału w drugoligowych zmaganiach zgłosiły: Vive Tauron II Kielce, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, AZS UJK Kielce, AZS Politechnika Świętokrzyska, Wisła Sandomierz, Buskowianka Busko Zdrój, Orzeł Przeworsk, MOSiR Bochnia, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków, MOSM Bytom, Zagłębie Sosnowiec, Grunwald Ruda Śląska, Gloria Katowice, Siódemka Mysłowice, Azoty II Puławy i oczywiście Padwa Zamość.

Z uwagi na dużą ilość drużyn administrujący rozgrywkach Śląski Związek Piłki Ręcznej rozważa zmianę formatu rywalizacji.

- Zaproponujemy klubom trzy warianty. Pierwszy - jedna grupa 16-zespołowa i mecze każdy z każdym mecz i rewanż, drugi - podział na dwie grupy po osiem drużyn, w nich każdy z każdym mecz i rewanż, a potem połączenie obu grup z zaliczeniem punktów, trzeci - dwie grupy po osiem drużyn, w nich każdy z każdym mecz i rewanż, a potem granie tylko o miejsca 1-4 - powiedział dziennikowi "Echo Dnia" Leon Picheń ze Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

dodano: 2017-07-26
autor: red.