Aktualności

Sytuacja przed ostatnią kolejką

Sytuacja przed ostatnią kolejką

Sezon zasadniczy w drugiej lidze szczypiornistów kończy się 18 lutego. Do rozegrania została już tylko jedno kolejka. Po rozegraniu wszystkich meczów tej fazy dojdzie do małej rewolucji w systemie rozgrywek. Na czym ona polega?

Przed rozpoczęciem rozgrywek w sezonie 2017/2018 Śląski Związek Piłki Ręcznej z uwagi na rekordową ilość zgłoszeń (16 ekip) zdecydował się na podział rozgrywek na dwie grupy. Na podstawie losowania wyłoniono dwie, ośmiozespołowe grupy. Tuż przed startem sezonu z rywalizacji w grupie drugiej wycofał się MOSM Bytom.

Zasada jest prosta - zespoły z górnej połówki poszczególnych grup stworzą grupę tzw. mistrzowską, natomiast pozostałe ekipy będą walczyć o uniknięcie degradacji. W finałowej części sezonu drużyny będą przystępowały do gry z punktami zdobytymi tylko z ekipami, które także są w danej grupie.

Dla przykładu - MKS Padwa ma obecnie - oczywiście jeszcze wirtualnie - dziewięć punktów za dwie wygrane z Politechniką Świętokrzyską i jedną wygraną z Wisłą Sandomierz. Natomiast domowa porażka z Azotami II nie będzie wliczana, ponieważ puławianie znaleźli się w dolnej części tabeli.

W drugiej rundzie nasi szczypiorniści zagrają w sumie sześć dodatkowych spotkań, trzy domowe i trzy wyjazdowe. W grupie pierwszej hegemonem jest ekipa MOSiR Bochnia, która wygrała wszystkie dotychczasowe starcia. Pewne awansu są także Orzeł Przeworsk i Vive II Kielce. W grze o ostatnie miejsce w elicie pozostają ZPRP Kielce i MUKS Sosnowiec.

Dokładny terminarz startu drugiej części sezonu nie jest jeszcze znany.

dodano: 2018-02-05
autor: red.