Aktualności

Skuteczny szósty bieg

Skuteczny szósty bieg

Trzy niezwykle ważne trzy punkty padły łupem szczypiornistów Padwy Zamość. W niedzielne popołudnie drużyna trenera Marcina Czerwonki pokonała rezerwy PGE Vive II Kielce 25:22 (10:10) i dzięki temu utrzymała kontakt ze ścisłą czołówką grupy mistrzowskiej.

Komplet kibiców w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obejrzał ciekawe, choć nierówne widowisko. W pierwszej odsłonie zarówno po jednej jak i po drugiej stronie mnożyły się błędy zarówno w obronie jak i w ataku.

- Mieliśmy taki okres, że praktycznie w każdej akcji sędziowie odgwizdywali nasze faule w ataku. To było bardzo irytujące i ta nerwowa atmosfera udzieliła się wszystkim na ławce - mówi szkoleniowiec żółtoczerwonej ekipy.

Po pierwszych 30 minutach na tablicy wyników widniał remis (10:10).

Zamojska publiczność miała nadzieję na to, że młody zespół z Kielc w końcu straci siły i przewaga gospodarzy w końcu się uwidoczni. Tak też się stało. "Odjazd" miejscowych rozpoczął się w 34 min, kiedy to Tomasz Fugiel wyprowadził Padwę na prowadzenie 14:13. Po tej akcji zamościanie sukcesywnie powiększali zaliczkę bramkową. Co więcej, rosnąca przewaga sprawiła, że wśród gospodarzy pojawił się luz i akcje wyglądały coraz lepiej.

- Mimo wszystko uważam, że wciąż za szybko chcemy zdobyć bramkę. Powinniśmy być bardziej spokojni i opanowani. Ani razu sędziowie nie pokazali nam gry na czas, co w tym przypadku nie jest dobrym sygnałem - dodaje szkoleniowiec Padwy.

Czasu na odpoczynek nie będzie dużo. Już w najbliższą sobotę (godz. 17) zamościanie podejmą we własnej hali lidera, MOSiR Bochnia. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

MKS PADWA ZAMOŚĆ - PGE VIVE II KIELCE 25:22 (10:10)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk - T. Fugiel 9, Samoszczuk 3, Adamczuk 3, Gałaszkiewicz 3, Sz. Fugiel 3, Maciocha 2, Pieczykolan 1, Radwański 1, Sałach, Kozyrski.
Vive II: Kijewski, Spytek - Pawlik 6, Basa 5, Krawczyk 2, Stępnik 2, Mazur 2, Włodarski 2, Wołowiec 1, Grudzień, Matuszewski, Spytek, B. Mazur.
Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Rzeszów). Widzów: 680. Kary: Padwa - 6 min; Vive II - 6 min.

dodano: 2018-03-18
autor: PO