Aktualności

Los beniaminka

Los beniaminka

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Padwa Zamość poznali drużyny, z którymi będą się mierzyć w premierowym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni trenera Marcina Czerwonki trafili do mocnej grupy C, w której zmierzą się m.in. z ASZ PWSZ Tarnów i AZS AWF Biała Podlaska. Zamościanie rozpoczną zmagania 22 lub 23 września domowym meczem z AZS UW Warszawa.

Podziału grup pierwszej ligi dokonano w czwartek, 12 lipca w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Administratorzy rozgrywek zdecydowali się na inny wariant przeprowadzenia zmagań. 36 drużyn podzielono w sumie na trzy, a nie jak w poprzednim sezonie na dwie, grupy.

Zamojski beniaminek trafił do grupy C, w którym występują drużyny z województw: małopolskiego (MTS Chrzanów, AZS PWSZ Tarnów), świętokrzyskiego (KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Św.), podkarpackiego (Czuwaj Przemyśl), mazowieckiego (AZS UW Warszawa, Uniwersytet Radom, KPR Legionowo, SPR Radzymin, Orlen Wisła II Płock) i lubelskiego (AZS AWF Biała Podlaska).

- Jeśli popatrzeć na wyniki pierwszej ligi z poprzedniego sezonu to zestaw rywali prezentuje się okazale. Zagramy w grupie ze zwycięzcami ligi z Tarnowa, a także ekipami z drugiego (Biała Podlaska ? red.) i czwartego miejsca (Czuwaj ? red.). Trudne zadanie przed nami, ale przecież wiedzieliśmy o tym w momencie, gdy awansowaliśmy do pierwszej ligi. Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie ? powiedział Marcin Czerwonka, trener Padwy Zamość.

Zamościanie rozpoczną przygotowania na początku sierpnia. Wówczas też poznamy pełną kadrę, która będzie reprezentować nasze miasto w pierwszej lidze.

Ligowy rozkład jazdy

22/23 września - AZS UW WARSZAWA (dom)
29/30 września - MTS CHRZANÓW (wyjazd)
6/7 października - CZUWAJ PRZEMYŚL (dom)
13/14 października - UNIW. RADOM (wyjazd)
20/21 października - KSSPR KOŃSKIE (dom)
3/4 listopada - KPR LEGIONOWO (wyjazd)
10/11 listopada - KSZO OSTROWIEC (dom)
17/18 listopada - AZS PWSZ TARNÓW (wyjazd)
24/25 listopada - AZS AWF BIAŁA PODL. (dom)
1/2 grudnia - SPR RADZYMIN (wyjazd)
8/9 grudnia - ORLEN WISŁA II PŁOCK (dom)

dodano: 2018-07-15
autor: red.