Aktualności

Gramy z Czuwajem Przemyśl!

Gramy z Czuwajem Przemyśl!

Przed startem sezonu nikt nie miał wątpliwości, że zamojskiego beniaminka czeka trudna przeprawa na zapleczu PGNiG Superligi. Trener Marcin Czerwonka w trakcie okresu przygotowawczego musiał poukładać zespół na nowo. W kadrze pojawiło się kilku zawodników z dużym doświadczeniem w superlidze i pierwszej lidze.

- Ta drużyna ma duży potencjał, ale trzeba pamiętać, że ci zawodnicy wcześniej ze sobą nie grali. Potrzebujemy czasu, abyśmy prezentowali się zgodnie z moimi oczekiwaniami – podkreśla opiekun żółto-czerwonych. Pierwsze dwie kolejki potwierdziły przedsezonowe nastroje. Mecz z AZS UW był bardzo wyrównany, ale zamościanom udało się ostatecznie wyszarpać zwycięstwo. Nie bez znaczenia jest żywiołowy doping zamojskiej publiczności, który uskrzydlił gospodarzy. To atut nie do przecenienia w dalszej części sezonu. Z kolei przeciw chrzanowianom szczypiorniści MKS Padwa nie zagrali już z takim polotem. Nie mogli poradzić sobie z wysoką obroną rywali i zbyt wolno wracali pod swoją bramkę. To zemściło się siedmiobramkową porażką.

Bilans emocji pozytywnych i negatywnych wychodzi więc na zero. Zamościanie bardzo chcieliby, aby szala znów przechyliła się na właściwą stronę. Będzie o to szalenie trudno, ponieważ do Hetmańskiego Grodu przyjeżdża Czuwaj Przemyśl – czwarta ekipa poprzedniego sezonu. Trener Piotr Kroczek ma do dyspozycji bardzo doświadczony zespół, który swoją wartość pokazał podczas sparingowego meczu z Padwą, zakończonego zwycięstwem 26:22. Siłą przemyślan są bardzo doświadczeni rozgrywający, wychowanek klubu Paweł Stołowski i przede wszystkim Michał Kubisztal, były reprezentant kraju, król strzelców poprzedniego sezonu pierwszej ligi w barwach PWSZ Tarnów.

Zapraszamy do hali OSiR Zamość. Przedsprzedaż biletów na sobotnie spotkanie rusza w czwartek. Wejściówki w cenach: 18 zł, 12 i 6 zł są do nabycia w recepcji hali OSiR. Początek spotkania o godz. 18. Wejścia na sektory będą otwarte od godz. 17:20

dodano: 2018-10-06
autor: MKS Padwa Zamość